در حال بارگذاری محتوای ... در حال بارگذاری بستگی به سرعت اتصال شما!

اینورتر جوشکاری

تکنولژی اینورتر

جهان در حال تغییر است و دیگر مایه شگفتى انسان نیست تا هر روز یک تکنولوژى جدیدتر ، او را به کنترل بر دنیاى اطرافش ، مسلط تر سازد چراکه همواره نگاه انسان به استفاده از تکنولوژى هاى پایدارتر بوده است . مى توان ادعا کرد در سالیان گذشته پیشرفت خاصى در زمینه تکنولوژى جوشکارى صورت نگرفته بود . در واقع این ظاهر و قابلیت هاى دستگاههاى جوشکارى بوده اند که هر روز تغییر مى کردند و این تغییر به سرعت ادامه داشت . اما اینک یک تکنولوژى جدید در خدمت پیشرفت و فراگیرى صنعت جوشکارى قرار گرفته و آن تکنولوژى اینورتر است . این تکنولوژى مناسب جوشکارى انواع فولاد و خصوصاً جوشکارى آلومینیوم مى باشد .

در گذشته دستگاههاى جوشکارى بر پایه ترانسفورماتور بوده اند در واقع ورودى ۳۸۰ ۲۲۰ ولت با فرکانس ۵۰ هرتز یک ترانسفورمر . این ولتاژ نسبتاً بالا به یک جریان ۵۰ هرتزى ولتاژ پایین تبدیل مى شود . سپس این جریان با ولتاژ پایین، توسط یکسو مى شوند . معمولاً این خروجى ، توسط تقویت کننده هاى ، DC انواعى از پل هاى رکتیفایر به جریان جوشکارى خروجى مغناطیسى کنترل مى شوند عملکرد ترانسفورمرها درفرکانس ۵۰ یا ۶۰ هرتز معمولاً نا کارآمد مى باشد . گرماى زیادى در ترانسفورمر تولید شده و ترانسفورمر نیز باید نسبتاً بزرگ و سنگین باشد . بخش مهمى از انرژى ، صرف گرم کردن ترانسفورمر و فضاى اطراف آن مى شود . این قبیل دستگاهها کما بیش حدود ۲۰۰ کیلوگرم وزن و یک متر مکعب حجم دارند . علاوه بر آن ، در صورت استفاده از انرژى بافرکانس ۵۰ یا ۶۰ هرتز ،ایجاد سیگنال ها محدود شده و از ۱۲۰ سیگنال در ثانیه بالاتر نمى روند . بنابراین پالس کردن جریان جوشکارى با سرعت بیشتر در عمل غیر ممکن است در منابع تغذیه اینورترى ، از همان فرکانس ۵۰ هرتز استفاده مى شود . اما به جاى تغذیه مستقیم آن به ترانسفورمر ، در یکسو مى شود و بعد به قسمت اینورترى منبع تغذیه که توسط سوئیچ هاى حالت جامد در DC ابتدا بصورت فرکانس ۵۰ هرتز فرکانس بالا – ولتاژ بالاى پالسى شده، با DC فرکانس ۲۰۰۰۰ هرتز قطع و وصل مى شوند ، وارد مى گردد . سپس این نیروى مناسب براى جوشکارى تبدیل گشته و در نهایت نیز ، DC وارد شدن به ترانسفورمر قدرت اصلى به ولتاژ پایین ۲۰۰۰۰ هرتزى وارد مدارفیلترینگ و یکسو سازى مى شود . کنترل خروجى توسط کنترل هاى حالت جامد که سرعت سوئیچ شدن ترانزیستور را تعدیل مى کنند ، انجام مى گردد

مزیت دستگاههاى کنترل اینورتر چیست ؟

ترانسفورمر قدرت اصلى که با توان ۲۰۰۰۰ هرتز کار مى کند ، به مراتب بهینه تر وکارآمدتر از انواع ۵۰ هرتزى آن است که این به معناى کوچک شدن قابل توجه ترانسفورمر مى باشد . بعنوان مثال در مقایسه بادستگاههاى رکتیفایر ترانسفورمرى با حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلوگرم وزن ، دستگاههاى مشابه اینورترى فروشگاه ابزار کار حدود  ۸تا ۴۰ کیلوگرم وزن دارند. بنابراین از مزایاى سبک و قابل حمل بودن دستگاههاى اینورترى لذت خواهید برد دیگر برترى دستگاههاى اینورترى ، بهره ورى اقتصادى آنها مى باشد . بعنوان مثال، مقدار جریان اولیه در یک دستگاه اینورتر سه فاز با جریان خروجى ۲۰۰ آمپر، ۱۲ آمپر مى باشد. اما این جریان در مدل هاى ترانسفورمر معمولى حدود ۱۸ آمپر در جریان هاى مشابه است . اگر چه گاهى اوقات در زمینه صرفه جویى در تبدیل سیستم هاى ترانسفورمر به اینورتر اغراق مى شود ، اما میتوان گفت شما بطور سالیانه حداقل % ۱۵ و بسته به سایر شرایط تا % ۳۰ در زمینه نیروى مصرفى ، کاهش هزینه خواهید بسیار یکنواخت و عارى از هرگونه نوسانات DC ورودى به دستگاه ، در سیستم اینورترى به یک AC داشت.

انواع ماشین فرز

ماشینهای فرز را به طور کلی می‌توان به دو دسته تقسِم کرد:

ماشینهای فرز افقی:

محور این نوع ماشینهای فرز افقی و میز انها در سه جهت عمود بر هم -طولی و عرضی و قائم حرکت می‌کند. ماشینهای فرز افقی ممکن است ساده یا اونیورسال باشند. میز ماشینهای فرز افقی اونیورسال علاوه بر حرکات مذکور دور محور قائم می چرخد و در نتیجه نه تنها در جهت موازی یا عمود بر محور ماشین بلکه در امتداد هر زاویه‌ای نسبت به آن در صفحه افقی حرکت می‌کند. ماشینهای فرز افقی بیشتر برای تراشیدن سطوح و شیارهای مستقیم و مارپیچ و فرم تراشی و رنده تراشی به کار می‌رود.
قسمت‌ها اصلی ماشین فرز افقی ساده: ۱- ستون ۲- محور مکانیزم جعبه دنده ۳-جعبه دنده سرعت ۴- میز ۵- بازوی فوقانی ۶- گلویی ۷- صفحه رنده بند ۸- زانوی ماشین
ستون ماشین از آهن ریختگی و به شکل قوطی ساخته شده و در داخل آن الکتروموتور مکانیزمهای محرک، جعبه دنده سرعت، مکانیزم بار و گلویی ماشین سوار شده اند.
زانوی ماشین تکیه گاه محکمی برای میز ماشین است و در قسمت فوقانی ان راهگاههایی جهت حرکت میز تعبیه شده است. برای اینکه بتوان قطعه کار را به طور عمودی بار داد زانوی ماشین را طوری می سازند که بتواند در روی ستون قائم حرکت کند.
گلویی ماشین محوری است فولادی و مجوف که در ان تیغه‌های فرز ثابت می‌شوند. جعبه دنده سرعت برای تغییر دادن سرعت دورانی گلویی (محور) در نظر گرفته شده است. جعبه دنده بار برای حرکت میز در سه جهت به کار می‌رود.

ماشین فرز عمودی

ساختمان ماشین فرز عمودی همانطور که از عکس پیداست شبیه ماشین فرز افقی ست با این تفاوت که محور آن قائم است و میز آن در سه جهت عمود به یکدیگر حرکت می‌کند. از ماشینهای فرز قائم بیشتر برای تراشیدن سطوح به وسیله فرزهایی که لبه برنده شان روی پیشانی آنها قرار دارد استفاده می‌کنند.

مراکز تعمیر و گارانتی شرکت ابزار برقی گوجیانگ

لیست مراکز تعمیر، گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت ابزار برقی گوجیانگ در استانهای کشور

ردیف نام استان شهر آدرس مرکز خدمات تلفن
۱ آذربایجان شرقی تبریز پاساژ فردوسی، طبقه سوم، پلاک ۱۰۲، فروشگاه تبریز یدک


۰۴۱۱-۵۵۶۶۴۰۵
۲ آذربایجان غربی ارومیه خ مجاهد یک، پلاک ۸۳، ۳، خدمات یوسف و محمد


۰۴۴۱-۲۷۷۳۵۵۵
۳ اردبیل اردبیل چهارراه ژاندارمری، روبروی آموزش و پرورش، ابزار MJS


۰۴۵۱-۳۳۵۶۰۵۹
۴ اصفهان اصفهان خ ارتش، نرسیده به پل حسین آباد، اصفهان دریل


۰۳۱۱-۶۲۷۶۵۸۶
۵ کاشان خ طالقانی، جنب اکسیژن فرجی- سیم پیچی برادران آبدار


۰۳۶۱-۴۴۵۶۶۲۵
۶ تهران تهران خ امام خمینی، روبروی خ استخر، کوچه خیام، پلاک ۳۱


۰۲۱-۶۶۴۰۵۹۵۳
۷ چهار محال و بختیاری شهرکرد خ فردوسی جنوبی، دروازه فارسان، خدمات بوش


۰۳۸۱-۲۲۷۰۶۴۴
۸ خراسان رضوی مشهد امام رضا، چهار راه دانش، پاساژ ابزار، طبقه همکف، تکنو یدک


۰۵۱۱-۸۵۳۲۷۳۱
۹ خوزستان اهواز خ خاقانی، بین کاوه و غفاری، پلاک ۲۱۸، خوزستان آرمیچر


۰۶۱۱-۲۲۲۷۴۴۹
۱۰ آبادان آبادان- خ احمدآباد- ۳ فرعی- پ ۱۷۰


۰۶۳۱-۴۴۲۰۴۹۸
۱۱ زنجان زنجان خ امام خمینی، جنب امامزاده، پلاک ۱۱۱، ابزار افضلی


۰۲۴۱-۳۲۳۶۳۸۳
۱۲ فارس شیراز خ انقلاب، چهارراه گمرک، ابزار سبحانی


۰۷۱۱-۲۳۳۲۹۰۵
۱۳ قم قم گلزار شهدا، ابتدای خ بسیج، پلا ۵۱، امداد ابزار ایران


۰۲۵۱-۷۷۳۵۲۵۷
۱۴ کرمانشاه کرمانشاه خ جوانشیر، پاساژ فنی جوانشیر، تعمیرگاه ابزارسرا


۰۸۳۱-۷۲۲۲۹۸۴
۱۵ گیلان رشت بلوار افتخاری، جنب پمپ بنزین، ابزار یراق امید


۰۱۳۱-۵۵۳۷۸۵۳
۱۶ خ حاجی آباد، ابزار یراق حج


۰۱۳۱-۳۲۲۰۰۵۳
۱۷ لرستان خرم آباد انتهای خ وصال، ابزار کاوه


۰۶۶۱-۲۲۰۰۸۴۴
۱۸ الیگودرز خ امام خمینی، روبروی صندوق ثامن الائمه، ابزار کاوه


۰۶۶۴-۲۲۳۵۴۵۳
۱۹ مازندران آمل خ امام رضا، جنب بانک ملت و تجارت، خدمات تکنو بوش


۰۱۲۱-۳۲۳۰۶۲۳
۲۰ بهشهر خ هنر، ابزار برقی رستگار


۰۱۵۲-۵۲۲۵۸۵۶
۲۱ چالوس چالوس- خ ۱۷ شهریور- روبروی خ کوروش- طبقه دوم- ادیسون


۰۱۹۱-۲۲۲۸۰۴۰
۲۲ مرکزی ساوه خ کارون، مجتمع تجاری الغدیر، خدمات بوش


۰۲۵۵-۴۲۲۵۳۶۲
۲۳ اراک خ طالقانی، جنب بانک ملی، ابزار برقی بوش


۰۸۶۱-۲۷۷۵۰۹۸
۲۴ همدان همدان خ کارگر، سه راه انبار نفت، پلاک ۵۳، ابزار کلاسیک


۰۸۱۱-۲۶۴۵۴۸۱
۲۵ ملایر ثامن، خ امام خمینی، ابزار حمید


۰۸۵۲-۲۵۲۲۲۰۰
۲۶ یزد یزد بلوار بهشتی، بعد از بنیاد شهید، نرسیده به چهار راه مهدیه، جنب دفتر فنی فانوس، سازگار ابزار


۰۳۵۱-۶۲۸۵۲۹۶
۲۷ اردکان خ مطهری، روبروی مجتمع عاشقان بقیع، الکترو دقت


۰۳۵۲-۷۲۳۰۶۳۷

ابزار برقی گوجیانگ,مرکز تعمیر گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت ابزار برقی گوجیانگ,لیست مراکز فروش ابزار برقی گوجیانگ,نمایندگی خدمات ابزار و یراق گوجیانگ,مرکز خدمات شرکت گوجیانگ در تهران,گارانتی محصولات گوجیانگ

گارانتی محصولات ماکیتا

شرایط گارانتی محصولات ابزار و یراق ماکیتا:

* مصرف کننده گرامی با تشکر از حسن انتخاب شما توجه داشته باشید که این محصول پیش از خروج از کارخانه از حیث سالم بودن مورد آزمایش و بررسی قرار گرفته و طبق شرایط عمومی شرکت ماکیتا ژاپن که در زیر شرح داده شده است ، شامل گارانتی ۱۲ ماهه از تاریخ خرید می باشد . در صورت بروز مشکل برای دستگاه همراه با ضمانتنامه به یکی از تعمیر گاه های مجاز خدمات ماکیتا در استان خود مراجعه فرمایید .

عدم رعایت موارد ذیل باعث ابطال ضمانت نامه می گردد :

– بازکردن و تعمیر دستگاه توسط افراد غیر مجاز ، فقدان یا دستکاری شماره سریال دستگاه.

– خرابی های ناشی از نوسانات برق ، استفاده غیر اصولی ( برخلاف دستورات دفترچه راهنما ) ، عدم مراجعه برای سرویس شش ماهه ، فشار بیش از حد به دستگاه که باعث توقف آن حین انجام کار شود و استفاده از لوازم جانبی غیر استاندارد.

– ضمانت نامه ای که فاقد فاکتور فروش ، تاریخ خرید ، نام و مهر فروشنده باشد.

توجه :

 • لوازم جانبی ابزار و یراق ماکیتا مانند سه نظام ، شارژر و … شامل گارانتی نمی گردد.

 • این ضمانت نامه شامل آرمیچر ، بالشتک و سوییچ با نظر کارشناس فنی می باشد.

 • به منظور جلوگیری از آسیب به دستگاه هایی مانند بتون کن ها لطفاً پس از اتمام ذغال دستگاه ، جهت تعویض کیت سرویس به تعمیرگاه های مجاز مراجعه نمایید.

نحوه کار دستگاه جوش سر به سر میلگرد:

دستگاه جوش سر به سر میلگرد

این دستگاه با ایجاد حرارت بالا، حاصل از سوختن گاز اکسیژن و استیلن(در حدود ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ درجه سانتی گراد) در دو سر آرماتوری که میخواهند به یگدیگر متصل شوند، باعث ایجاد پیوند بین دو آرماتور شده بطوری که اتم ها در دو لبه آرماتور در اثر حرارت و فشار بالا بدون ایجاد تغییر شیمیایی با هم آمیخته و امتزاج صورت میگیرد و سطح یکپارچه ای را فراهم می آورند.

دستگاه جوش

دستگاه جوش

خرید دستگاه جوش

دستگاه جوش

گروه تأسیسات: جوشکاری از مسائل مهم در صنعت ساختمان است. اهمیت این امر به سبب ساخت و سازهای مرتفع در تمام نقاط شهری و حتی روستایی در حال پیشرفت ، چندین برابر شده و شرکت‌های مختلفی در زمینه تولید و مونتاژ دستگاه‌های جوش فعالیت دارند. گزارش ذیل در راستای معرفی و شناخت بازار دستگاه‌های جوش تهیه شده ‌است با ذکر این نکته که؛ مطالب عنوان‌شده صرفاً نظرات مخاطبان بوده و الزاماً دیدگاه‌ نشریه نیست.

معرفی دستگاه‌های جوش

عموماً سه نوع روش جوشکاری در صنعت و ساختمان ‌کاربرد دارد: *الف: روش الکترود دستی *ب: روش جوشکاری با سیم *ج: جوش زیر پودری. روش اول در تمامی مراحل ساخت‌وساز، از گودبرداری و محصور کردن زمین تا آخرین روز تحویل کاربرد دارد ولی روش دوم عموماً در کارگاه‌های تولیدات اسکلت فلزی به کار می‌رود. قبل از اینکه تفاوت دستگاه‌های جوش الکترود دستی را بدانیم باید اطلاعاتی راجع به چگونگی تولید دستگاه‌های جوش داشته باشیم.
دستگاه‌های جوش الکترود چهار دسته‌بندی کلی دارند. اول: ترانس‌های قدیمی که به دلیل حجم بالا، کیفیت پایین خروجی A.C وزن سنگین و مصرف برق بسیار بالا عموماً از چرخه استفاده کنار گذاشته‌شده‌اند. دوم: دستگاه‌هایی که در آنها از مولدهایی به نام «دینام جوشکاری» استفاده‌شده ، از کیفیت جوش بهتری برخوردار بوده و خروجی D.C داشته‌اند ولی به دلیل حجم زیاد، سنگینی و هزینه‌های بالای تعمیرات و اینکه در سال‌های اخیر هیچ‌گونه خدمات‌دهی از سوی شرکت‌های فروشنده داده نشده، به فراموشی کامل سپرده‌شده‌اند.
سومین گروه رکتی‌فایر‌ها هستند که برق ورودی شهری که به صورتA.C است را به برق D.C تبدیل کرده و قابلیت جوشکاری با الکترودهای مختلف را دارد. کیفیت بالای جوشکاری، خدمات‌ مطلوب و کار آیی این دستگاه‌ها در شرایط سخت و زمانی که دسترسی به برق شهری میسر نیست یکی از دلایل پذیرش گسترده این دستگاه در صنعت جوشکاری می‌باشد. این دستگاه‌ها قادر به تحویل جریان با قطبیت مستقیم یا معکوس هستند.

آخرین مدل دستگاه‌های جوش در رده‌بندی الکترود دستی، دستگاه‌های اینورتری هستند. این دستگاه‌ها مزایای فراوانی دارند بنابراین طی پنج سال گذشته به سرعت جایگزین تمامی دستگاه‌های جوشکاری شده‌اند. وزن بسیار کم، ابعاد کوچک، مصرف برق کم، عدم ایجاد نوسانات برق، کیفیت بالای جوشکاری، قابلیت استفاده با انواع الکترود معمولی آلیاژی، عدم چسبندگی الکترود و خروجی (D.C)، قیمت مناسب به دلیل استفاده از قطعات الکتریکی به جای مواد اولیه مانند سیم‌پیچی مسی و… باعث محبوبیت این دستگاه‌ها شده است.
کاربردها و تفاوت‌ها
رکتی‌فایرها برای جوشکاری اسکلت فلزی و کارهای سنگین‌تر کاربرد دارند و اینورترها در موارد جزئی‌تر و جوشکاری کارهای سبک‌تر به خصوص در بخش تأسیسات مورد استفاده قرار می‌گیرند، زیرا نیازمند دستگاهی هستیم که به سهولت قابل‌حمل باشد و بتوان الکترودهای سایز بالاتر را به آن متصل کرد. مهم تر از همه با برق تک فاز کار می‌کند و برای مصارف محدود و خانگی قابل استفاده است.
تفاوت دیگر مربوط به وزن دستگاه است؛ یک دستگاه ۲۰۰ آمپر رکتی‌فایر حدود ۲۵ کیلو وزن دارد ولی یک دستگاه ۲۰۰ آمپر اینورتری حدود ۸ کیلو وزن دارد. از طرف دیگر، میزان آمپراژ دریافتی دستگاه‌های اینورتر از شبکه در هنگام جوشکاری بین ۱۸ تا ۲۲ آمپر است این مورد در خصوص دستگاه‌های رکتی‌فایر گاهی اوقات از ۲۵ آمپر هم بیشتر می‌شود که نوسان برق خانه و تحریک فیوز را به دنبال دارد.
ابعاد و قدرت دستگاه
اندازه دستگاه‌های جوش با افرایش آمپراژ تغییر می‌کند. برای مثال؛ یک دستگاه ۱۶۰ آمپر ۴ کیلو، ۲۰۰ آمپر ۸ کیلو، ۲۵۰ آمپر ۱۱ کیلو و در نهایت ۵۰۰ آمپر حدود ۵۵ کیلو وزن دارد. البته دستگاه‌های زیر ۱۰۰ آمپر هم موجود هستند که با وزن کم کاربردهای خاص و محدودتری دارند.
بازده‌ دستگاه‌های جوش از ۱۶۰ آمپر به بالاست. برای کارهای سبک و جوشکاری تأسیساتی در داخل خانه و یا نصب تابلوهای تبلیغات و… دستگاه ۱۶۰ یا ۲۰۰ آمپر مناسب است. کسانی که بخواهند کار جوشکاری را به صورت حرفه‌ای و در سطح وسیع انجام دهند مثل ساخت استراکچر فلزی، مخازن و کارهای سنگین‌تر، از دستگاه‌های سه فاز و بالای ۲۵۰ آمپر استفاده می‌کنند.
قیمت‌گذاری و خدمات
بازار دستگاه‌های جوش گسترده و متنوع است و اکثریت شرکت‌ها قطعات دستگاه‌های جوش را پس از واردکردن مونتاژ می‌کنند. رضا گل‌باز، مدیر داخلی شرکت جوش و برش پولاد می‌گوید: در حال حاضر برندهای متنوعی در بازار موجود هستند که نوع کالا و کیفیت آنها یکسان نیست. صرف‌نظر از دستگاه‌های ترانسفورماتوری که تقریباً از دور خارج‌شده‌اند، رقابت اصلی بین دستگاه‌های رکتی‌فایری و اینورتری است با این حال به نسبت آمپراژ دستگاه‌های جوش، قیمت آنها هم تغییر می‌کند. قیمت دستگاه‌ها از حدود ۵۷۰ هزار تومان تا ۳ میلیون تومان و بسته به نوع و کیفیت دستگاه متفاوت است. ضمن این که اداره استاندارد تمام قطعات وارداتی دستگاه‌های جوش را مورد بررسی قرار داده و پس از تأیید گواهی استاندارد صادر می‌کند.

به گفته گل‌باز، دستگاه‌های جوش موجود در بازار توسط شرکت‌های مونتاژ کننده گارانتی می‌شوند که معمولاً از شش ماه تا یک سال است. اگر دستگاه از کیفیت خوبی برخوردار باشد کمتر دچار مشکل می‌شود مگر اینکه از ارتفاع سقوط کند، آب داخل آنها برود یا اینکه افزایش ولتاژ ورودی به بردهای دستگاه آسیب وارد نماید. البته دستگاه‌های اینورتری از سیستم حفاظت داخلی برخوردار هستند که در صورت بروز خطر به طور خودکار قطع می‌شوند.

ملاحظات خرید

با توجه به تنوع بیش از حد دستگاه‌های رکتی‌فایری و اینورتری در بازار، سردرگمی خریداران بسیار زیاد است. بنابراین رعایت برخی از ملاحظات در انتخاب درست محصول موثر خواهد بود.

مدیرعامل شرکت دنیای جوش و برش می‌گوید: خریداران دستگاه‌های رکتی‌فایر پس از خرابی و یا مشکلات احتمالی ایجاد شده برای دستگاه عموماً به شرکت‌های تولیدکننده و یا نمایندگان فروش این دستگاه‌ها و یا به تعمیرکاران متفرقه مراجعه می‌کنند و از آنجا که ذاتاً این دستگاه‌ها از تکنولوژی خیلی بالایی برخوردار نیستند مشکلات آنها در تمام ایران حتی شهرستان‌های کوچک قابل رفع است.

به گفته صارمی، استفاده از تکنولوژی‌های جدید و قطعات الکترونیکی مانند Mosfet و یا IGBT در این‌گونه دستگاه‌ها، خدمات و تعمیرات را بسیار تخصصی کرده است. در دستگاه‌های رکتی‌فایر عموماً از یک برد استفاده می‌شود که در بین تمام تولیدکنندگان تقریباً مشترک بوده و به راحتی قابلیت جایگزینی دارد، ولی در دستگاه‌های اینورتری، هر کارخانه مشخصات فنی بردهایش با دیگران فرق می‌کند و دسترسی به قطعات الکترونیکی سالم برای تعمیرات بسیار سخت است. بنابراین خریدار باید این دستگاه‌ها را از مکان‌های معتبر خریداری کند و مطمئن شود که شرکت عرضه‌کننده اینورتر خدمات پس از فروش مناسبی دارد. در این زمینه توجه به پلاک دستگاه که Duty cycle (چرخه زمانی استفاده) دستگاه را نشان می‌دهد کمک خوبی خواهد بود.

دستگاه فرز

دستگاه فرز CNC

دستگاه فرز چیست؟

دستگاه فرز یکی از ماشین‌های ابزار است و در ماشین‌کاری بکار می‌رود.این دستگاه ظاهری شبیه درل‌های میزی دارد با این تفاوت که داری حد اقل سه محور حرکتی میز می‌باشد (x y z) ، ابزار برنده این دستگاه را تیغ فرز نامند. برخی کارهایی را که می‌توان روی این دستگاه انجام داد

 • صفحه تراش
 • شیار در آوردن
 • برش
 • کنار تراشی
 • چرخدنده تراشی
 • چرخ دنده مارپیچ تراشی
 • کارهای کپیه به‌وسیله ماشین فرز کپی
 • فرم تراشی به‌وسیله تیغ فرز فرم.

ماشینهای فرز را به طور کلی می‌توان به دو دسته تقسِم کرد:
ماشینهای فرز عمومی
ماشینهای فرز مخصوص

انواع تیغه‌های فرز

ابزار برش در این دستگاه عبارت‌اند از تیغه انگشتی، پولکی، غلتکی، مدولی، چلچله‌ای
عملیات مختلفی که به وسیله تیغه‌های فرز انجام می‌گیرد موجب تنوع شکل و اندازه این ابزارها شده است. چنانچه از این لحاظ بر تمام ابزارهای دیگر که در ماشین سازی مورد استفاده واقع می‌شوند رجحان دارد. با این حال انتخاب تیغه فرز در اغلب موارد به هیچ وجه دشوار نیست زیرا شکل و اندازه سطحی که باید فرز کاری شود و کیفیت عمل فرز کاری (زبر تراشی یا پرداختکاری) شکل و اندازه فرز را مشخص می‌کند. شکل هندسی تیغه فرز به شکل هندسی رنده برنده است و علاوه بر لبه برنده اصلی یک یا دو لبه فرعی دارد. تیغه‌های فرز را می‌توان از لحاظ زیر تقسیم بندی کرد: الف) وضع دنده‌ها نسبت به محور تیغه فرز: فرزهای غلطکی و مخروطی و زاویه‌ای و پیشانی تراشی. ب) شکل دنده‌ها: فرزهای دنده راست و دنده مارپیچ و دنده کج. ج) ساختمان داخلی: فرزهای یکپارچه ساده و مرکب و چندپارچه. د) طریقه بستن تیغه فرز: فرزهای سوراخدار و انگشتی. ه) طرز انجام کار: فرزهای غلطکی و پولکی و زاویه‌ای و پیشانی تراش و فرم تراش و دنده تراش و پیچ تراش و غیره. تیغه‌های فرز را بر حسب شکل و نوع کاری که انجام می‌دهند به شرح زیر تقسیم بندی می‌کنند : ۱- فرزهای غلطکی: فرزهای غلطکی با دنده‌های راست یا مارپیچ که بر سطح جانبی استوانه‌ای قرار گرفته است برای تراشیدن سطوح همواره به کار می‌رود. امروزه بیشتر فرزهای غلطکی را با دنده‌های مارپیچ می سازند.

لبه برنده این فرزها تدریجاً در کار فرو می‌رود و در نتیجه تیغه فرز آرامتر کار می‌کند و سطح تراشیده شده به وسیله آن هموارتر و صاف تر می‌شود. بعلاوه هدایت براده در این فرزها بهتر انجام می‌گیرد زیرا خود دنده فرز نیز در کنار زدن براده کمک می‌کند. چون شماره دنده‌های فرز مارپیچی که در ان واحد با هم کار می‌کند زیادتر از فرزهای دنده راست است می‌توان از شماره دنده‌های آن کاست و در نتیجه دنده‌های آنها را درشت تر از دنده‌های فرز دنده راست هم قطر آنها ساخت و به این ترتیب هم بر استحکام دنده‌های فرز افزود و هم فاصله بین دنده‌ها را برای هدایت براده زیادتر کرد. امروزه از فرزهای دنده راست فقط برای تراشیدن سطوح به عرض ۳۵ میلیمتر استفاده می‌کنند. زاویه تمایل دنده‌های مارپیچی را برای فرزهای دنده ریز در حدود ۲۰ تا ۲۵ و برای فرزهای دنده درشت در حدود ۵۰ تا ۵۵ درجه انتخاب می‌کنند. نقص فرزهای دنده مارپیچ این است که هنگام فرز کاری با آنها فشار محوری ایجاد می‌شود. مقدار این فشار به زاویه تمایل دنده‌ها بستگی دارد. به این دلیل گاهی دو تیغه فرز دنده مارپیچ را که جهت تمایل دنده‌های آنها مخالف یکدیگر (یکی راست و دیگری چپ است) ولی زاویه تمایل آنها مساوی است روی ماشین فرز می‌بندند تا فشار محوری آنها روی آربور و محور ماشین خنثی شود. ۲- فرزهای پولکی: این فرزها را برای در آوردن شیارهای مختلف و بریدن فلزات و کارهای دیگر به کار می‌برند. دنده‌های فرز شیارتراشی هم از جلو و هم از طرفین کار را می تراشند یعنی سطح جانبی فرز عمل اصلی فرز کاری را انجام می‌دهد و پیشانی‌های آن جدار شیار را صاف و پرداخت می نماید. فرزهای پولکی برای در آوردن شکافهای باریک (شیار سرپیچها و غیره) و بریدن فلزات به کار می‌روند و گاهی فرزهای اره‌ای نیز نامیده می‌شوند. به وسیله این تیغه فرزها می‌توان شکاف هایی به عرض ۳ تا ۴ میلیمتر در فلزات ایجاد نمود. فرزهای غلطکی و پولکی بزرگ را اغلب دو پارچه می سازند یعنی بدنه فرز را از فولاد معمولی و تیغه‌های آن را از فولادهای ابزار یا تندبر ساخته به یکدیگر متصل می‌کنند. ۳- فرزهای انگشتی: این فرزها دارای ساق مخروطی یا استوانه‌ای هستند که به وسیله کلاهک یا فشنگهای مخصوص در سوراخ محور ماشین فرز محکم می‌شوند. از این فرزها برای تراشیدن شیارهای باریک به اشکال مختلف استفاده می‌شود.

تیغه‌های فرز : این تیغه‌ها نگاتیو دنده‌ها هستند و با براده برداری از دیسک شکل دنده را ایجاد می‌کنند.

فروشگاه اینترنتی ابزار کار  کلیه ابزارآلات  و ابزار یراق مانند: ابزار و یراق nec , aeg ابزار و یراق ,  ابزار و یراق bosch , ابزار یراق بوش , دستگاه فرز , فرز دسته بلند  , فرز اور , فرز آهنگری , فرز سنگبری , مینی فرز , فرز انگشتی , فرز مینیاتور , فرز انگشتی بادی , فرز مینیاتوری , پولیش , کفساب , فرز نجاری , فرز سنگ بری , فرز

دستگاه تخریب

فروش کلیه ابزارآلات مانند: دستگاه تخریب , تخریب , ابزار تخریب , دریل تخریب , تخریب نیمه سنگین , دریل تخریب ۱۱ کیلیویی , , چکش تخریب , دریل بتن کن سبک ,دریل بتن کن سنگین , چکش تخریب سنگین , بتن کن , بتن کن ها , nec , aeg , bosch , بوش , دریل بتن کن , ابزار آلات تخریب , فروش دستگاه تخریب , آاگ, دستگاه های تخریب ,  چکش تخریب بادی

دستگاه جوش و برش

فروش کلیه ابزارآلات مانند: جوش و برش , دستگاه جوش و برش , دستگاه جوشکاری , جوشکاری , دستگاه جوش , اینورتر , برش پلاسما , الکترودجوشکاری , انبر جوشکاری , کابل جوشکاری , دستگاه نقطه جوش , فندک جوشکاری , دستگاه جوش کاری ,ابزار جوش و برش , nec , aeg , bosch , بوش

گارانتی

تمامی محصولات فروشگاه اینترنتی اعم از کلیه دستگاه های برقی و شارژی ، ابزار ساختمانی، ابزار دستی، ابزار بادی و…. دارای ضمانت نامه و گارانتی شرکتی میباشد.

ورزن موبایل: فعال

فروش پايان يك معامله نيست، ابتداي يك همكاري است. خواهشمند است برای اطلاع از موجود بودن اجناس و تغییر قیمت ها با تلفن های 02166712491 و 09379698663 تماس بگیرید