در حال بارگذاری محتوای ... در حال بارگذاری بستگی به سرعت اتصال شما!

نحوه کار دستگاه جوش سر به سر میلگرد:

دستگاه جوش سر به سر میلگرد

دستگاه جوش با ایجاد حرارت بالا، حاصل از سوختن گاز اکسیژن و استیلن(در حدود ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ درجه سانتی گراد) در دو سر آرماتوری که میخواهند به یگدیگر متصل شوند، باعث ایجاد پیوند بین دو آرماتور شده بطوری که اتم ها در دو لبه آرماتور در اثر حرارت و فشار بالا بدون ایجاد تغییر شیمیایی با هم آمیخته و امتزاج صورت میگیرد و سطح یکپارچه ای را فراهم می آورند.
دستگاه جوش

دستگاه جوش

اینورتر جوشکاری

تکنولژی اینورتر

جهان در حال تغيير است و ديگر مايه شگفتى انسان نيست تا هر روز يك تكنولوژى جديدتر ، او را به كنترل بر دنياى اطرافش ، مسلط تر سازد چراكه همواره نگاه انسان به استفاده از تكنولوژى هاى پايدارتر بوده است . مى توان ادعا كرد در ساليان گذشته پيشرفت خاصى در زمينه تكنولوژى جوشكارى صورت نگرفته بود . در واقع اين ظاهر و قابليت هاى دستگاههاى جوشكارى بوده اند كه هر روز تغيير مى كردند و اين تغيير به سرعت ادامه داشت . اما اينك يك تكنولوژى جديد در خدمت پيشرفت و فراگيرى صنعت جوشكارى قرار گرفته و آن تكنولوژى اينورتر است . اين تكنولوژى مناسب جوشكارى انواع فولاد و خصوصاً جوشكارى آلومينيوم مى باشد .

در گذشته دستگاههاى جوشكارى بر پايه ترانسفورماتور بوده اند در واقع ورودى ۳۸۰ ۲۲۰ ولت با فركانس ۵۰ هرتز يك ترانسفورمر . اين ولتاژ نسبتاً بالا به يك جريان ۵۰ هرتزى ولتاژ پايين تبديل مى شود . سپس اين جريان با ولتاژ پايين، توسط يكسو مى شوند . معمولاً اين خروجى ، توسط تقويت كننده هاى ، DC انواعى از پل هاى ركتيفاير به جريان جوشكارى خروجى مغناطيسى كنترل مى شوند عملكرد ترانسفورمرها درفركانس ۵۰ يا ۶۰ هرتز معمولاً نا كارآمد مى باشد . گرماى زيادى در ترانسفورمر توليد شده و ترانسفورمر نيز بايد نسبتاً بزرگ و سنگين باشد . بخش مهمى از انرژى ، صرف گرم كردن ترانسفورمر و فضاى اطراف آن مى شود . اين قبيل دستگاهها كما بيش حدود ۲۰۰ كيلوگرم وزن و يك متر مكعب حجم دارند . علاوه بر آن ، در صورت استفاده از انرژى بافركانس ۵۰ يا ۶۰ هرتز ،ايجاد سيگنال ها محدود شده و از ۱۲۰ سيگنال در ثانيه بالاتر نمى روند . بنابراين پالس كردن جريان جوشكارى با سرعت بيشتر در عمل غير ممكن است در منابع تغذيه اينورترى ، از همان فركانس ۵۰ هرتز استفاده مى شود . اما به جاى تغذيه مستقيم آن به ترانسفورمر ، در يكسو مى شود و بعد به قسمت اينورترى منبع تغذيه كه توسط سوئيچ هاى حالت جامد در DC ابتدا بصورت فركانس ۵۰ هرتز فركانس بالا - ولتاژ بالاى پالسى شده، با DC فركانس ۲۰۰۰۰ هرتز قطع و وصل مى شوند ، وارد مى گردد . سپس اين نيروى مناسب براى جوشكارى تبديل گشته و در نهايت نيز ، DC وارد شدن به ترانسفورمر قدرت اصلى به ولتاژ پايين ۲۰۰۰۰ هرتزى وارد مدارفيلترينگ و يكسو سازى مى شود . كنترل خروجى توسط كنترل هاى حالت جامد كه سرعت سوئيچ شدن ترانزيستور را تعديل مى كنند ، انجام مى گردد

مزيت دستگاههاى كنترل اينورتر چيست ؟

ترانسفورمر قدرت اصلى كه با توان ۲۰۰۰۰ هرتز كار مى كند ، به مراتب بهينه تر وكارآمدتر از انواع ۵۰ هرتزى آن است كه اين به معناى كوچك شدن قابل توجه ترانسفورمر مى باشد . بعنوان مثال در مقايسه بادستگاههاى ركتيفاير ترانسفورمرى با حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ كيلوگرم وزن ، دستگاههاى مشابه اينورترى فروشگاه ابزار کار حدود  ۸تا ۴۰ كيلوگرم وزن دارند. بنابراين از مزاياى سبك و قابل حمل بودن دستگاههاى اينورترى لذت خواهيد برد ديگر برترى دستگاههاى اينورترى ، بهره ورى اقتصادى آنها مى باشد . بعنوان مثال، مقدار جريان اوليه در يك دستگاه اينورتر سه فاز با جريان خروجى ۲۰۰ آمپر، ۱۲ آمپر مى باشد. اما اين جريان در مدل هاى ترانسفورمر معمولى حدود ۱۸ آمپر در جريان هاى مشابه است . اگر چه گاهى اوقات در زمينه صرفه جويى در تبديل سيستم هاى ترانسفورمر به اينورتر اغراق مى شود ، اما ميتوان گفت شما بطور ساليانه حداقل % ۱۵ و بسته به ساير شرايط تا % ۳۰ در زمينه نيروى مصرفى ، كاهش هزينه خواهيد بسيار يكنواخت و عارى از هرگونه نوسانات DC ورودى به دستگاه ، در سيستم اينورترى به يك AC داشت.

انواع ماشین فرز
ماشينهاي فرز را به طور کلي مي‌توان به دو دسته تقسِم کرد:

ماشينهاي فرز افقي:

محور اين نوع ماشينهاي فرز افقي و ميز انها در سه جهت عمود بر هم -طولي و عرضي و قائم حرکت مي‌کند. ماشينهاي فرز افقي ممکن است ساده يا اونيورسال باشند. ميز ماشينهاي فرز افقي اونيورسال علاوه بر حرکات مذکور دور محور قائم مي چرخد و در نتيجه نه تنها در جهت موازي يا عمود بر محور ماشين بلکه در امتداد هر زاويه‌اي نسبت به آن در صفحه افقي حرکت مي‌کند. ماشينهاي فرز افقي بيشتر براي تراشيدن سطوح و شيارهاي مستقيم و مارپيچ و فرم تراشي و رنده تراشي به کار مي‌رود. قسمت‌ها اصلي ماشين فرز افقي ساده: ۱- ستون ۲- محور مکانيزم جعبه دنده ۳-جعبه دنده سرعت ۴- ميز ۵- بازوي فوقاني ۶- گلويي ۷- صفحه رنده بند ۸- زانوي ماشين ستون ماشين از آهن ريختگي و به شکل قوطي ساخته شده و در داخل آن الکتروموتور مکانيزمهاي محرک، جعبه دنده سرعت، مکانيزم بار و گلويي ماشين سوار شده اند. زانوي ماشين تکيه گاه محکمي براي ميز ماشين است و در قسمت فوقاني ان راهگاههايي جهت حرکت ميز تعبيه شده است. براي اينکه بتوان قطعه کار را به طور عمودي بار داد زانوي ماشين را طوري مي سازند که بتواند در روي ستون قائم حرکت کند. گلويي ماشين محوري است فولادي و مجوف که در ان تيغه‌هاي فرز ثابت مي‌شوند. جعبه دنده سرعت براي تغيير دادن سرعت دوراني گلويي (محور) در نظر گرفته شده است. جعبه دنده بار براي حرکت ميز در سه جهت به کار مي‌رود.

ماشين فرز عمودي

ساختمان ماشين فرز عمودي همانطور که از عکس پيداست شبيه ماشين فرز افقي ست با اين تفاوت که محور آن قائم است و ميز آن در سه جهت عمود به يکديگر حرکت مي‌کند. از ماشينهاي فرز قائم بيشتر براي تراشيدن سطوح به وسيله فرزهايي که لبه برنده شان روي پيشاني آنها قرار دارد استفاده مي‌کنند.
مراکز تعمیر و گارانتی شرکت ابزار برقی گوجیانگ

لیست مراکز تعمیر، گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت ابزار برقی گوجیانگ در استانهای کشور

ردیف نام استان شهر آدرس مرکز خدمات تلفن
۱ آذربایجان شرقی تبریز پاساژ فردوسی، طبقه سوم، پلاک ۱۰۲، فروشگاه تبریز یدک ۰۴۱۱-۵۵۶۶۴۰۵
۲ آذربایجان غربی ارومیه خ مجاهد یک، پلاک ۸۳، ۳، خدمات یوسف و محمد ۰۴۴۱-۲۷۷۳۵۵۵
۳ اردبیل اردبیل چهارراه ژاندارمری، روبروی آموزش و پرورش، ابزار MJS ۰۴۵۱-۳۳۵۶۰۵۹
۴ اصفهان اصفهان خ ارتش، نرسیده به پل حسین آباد، اصفهان دریل ۰۳۱۱-۶۲۷۶۵۸۶
۵ کاشان خ طالقانی، جنب اکسیژن فرجی- سیم پیچی برادران آبدار ۰۳۶۱-۴۴۵۶۶۲۵
۶ تهران تهران خ امام خمینی، روبروی خ استخر، کوچه خیام، پلاک ۳۱ ۰۲۱-۶۶۴۰۵۹۵۳
۷ چهار محال و بختیاری شهرکرد خ فردوسی جنوبی، دروازه فارسان، خدمات بوش ۰۳۸۱-۲۲۷۰۶۴۴
۸ خراسان رضوی مشهد امام رضا، چهار راه دانش، پاساژ ابزار، طبقه همکف، تکنو یدک ۰۵۱۱-۸۵۳۲۷۳۱
۹ خوزستان اهواز خ خاقانی، بین کاوه و غفاری، پلاک ۲۱۸، خوزستان آرمیچر ۰۶۱۱-۲۲۲۷۴۴۹
۱۰ آبادان آبادان- خ احمدآباد- ۳ فرعی- پ ۱۷۰ ۰۶۳۱-۴۴۲۰۴۹۸
۱۱ زنجان زنجان خ امام خمینی، جنب امامزاده، پلاک ۱۱۱، ابزار افضلی ۰۲۴۱-۳۲۳۶۳۸۳
۱۲ فارس شیراز خ انقلاب، چهارراه گمرک، ابزار سبحانی ۰۷۱۱-۲۳۳۲۹۰۵
۱۳ قم قم گلزار شهدا، ابتدای خ بسیج، پلا ۵۱، امداد ابزار ایران ۰۲۵۱-۷۷۳۵۲۵۷
۱۴ کرمانشاه کرمانشاه خ جوانشیر، پاساژ فنی جوانشیر، تعمیرگاه ابزارسرا ۰۸۳۱-۷۲۲۲۹۸۴
۱۵ گیلان رشت بلوار افتخاری، جنب پمپ بنزین، ابزار یراق امید ۰۱۳۱-۵۵۳۷۸۵۳
۱۶ خ حاجی آباد، ابزار یراق حج ۰۱۳۱-۳۲۲۰۰۵۳
۱۷ لرستان خرم آباد انتهای خ وصال، ابزار کاوه ۰۶۶۱-۲۲۰۰۸۴۴
۱۸ الیگودرز خ امام خمینی، روبروی صندوق ثامن الائمه، ابزار کاوه ۰۶۶۴-۲۲۳۵۴۵۳
۱۹ مازندران آمل خ امام رضا، جنب بانک ملت و تجارت، خدمات تکنو بوش ۰۱۲۱-۳۲۳۰۶۲۳
۲۰ بهشهر خ هنر، ابزار برقی رستگار ۰۱۵۲-۵۲۲۵۸۵۶
۲۱ چالوس چالوس- خ ۱۷ شهریور- روبروی خ کوروش- طبقه دوم- ادیسون ۰۱۹۱-۲۲۲۸۰۴۰
۲۲ مرکزی ساوه خ کارون، مجتمع تجاری الغدیر، خدمات بوش ۰۲۵۵-۴۲۲۵۳۶۲
۲۳ اراک خ طالقانی، جنب بانک ملی، ابزار برقی بوش ۰۸۶۱-۲۷۷۵۰۹۸
۲۴ همدان همدان خ کارگر، سه راه انبار نفت، پلاک ۵۳، ابزار کلاسیک ۰۸۱۱-۲۶۴۵۴۸۱
۲۵ ملایر ثامن، خ امام خمینی، ابزار حمید ۰۸۵۲-۲۵۲۲۲۰۰
۲۶ یزد یزد بلوار بهشتی، بعد از بنیاد شهید، نرسیده به چهار راه مهدیه، جنب دفتر فنی فانوس، سازگار ابزار ۰۳۵۱-۶۲۸۵۲۹۶
۲۷ اردکان خ مطهری، روبروی مجتمع عاشقان بقیع، الکترو دقت ۰۳۵۲-۷۲۳۰۶۳۷

ابزار برقی گوجیانگ,مرکز تعمیر گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت ابزار برقی گوجیانگ,لیست مراکز فروش ابزار برقی گوجیانگ,نمایندگی خدمات ابزار و یراق گوجیانگ,مرکز خدمات شرکت گوجیانگ در تهران,گارانتی محصولات گوجیانگ

گارانتی محصولات ماکیتا

شرایط گارانتی محصولات ابزار و یراق ماکیتا:

* مصرف کننده گرامی با تشکر از حسن انتخاب شما توجه داشته باشید که این محصول پیش از خروج از کارخانه از حیث سالم بودن مورد آزمایش و بررسی قرار گرفته و طبق شرایط عمومی شرکت ماکیتا ژاپن که در زیر شرح داده شده است ، شامل گارانتی ۱۲ ماهه از تاریخ خرید می باشد . در صورت بروز مشکل برای دستگاه همراه با ضمانتنامه به یکی از تعمیر گاه های مجاز خدمات ماکیتا در استان خود مراجعه فرمایید .

عدم رعایت موارد ذیل باعث ابطال ضمانت نامه می گردد : - بازکردن و تعمیر دستگاه توسط افراد غیر مجاز ، فقدان یا دستکاری شماره سریال دستگاه. - خرابی های ناشی از نوسانات برق ، استفاده غیر اصولی ( برخلاف دستورات دفترچه راهنما ) ، عدم مراجعه برای سرویس شش ماهه ، فشار بیش از حد به دستگاه که باعث توقف آن حین انجام کار شود و استفاده از لوازم جانبی غیر استاندارد. - ضمانت نامه ای که فاقد فاکتور فروش ، تاریخ خرید ، نام و مهر فروشنده باشد. توجه :
 • لوازم جانبی ابزار و یراق ماکیتا مانند سه نظام ، شارژر و ... شامل گارانتی نمی گردد.

 • این ضمانت نامه شامل آرمیچر ، بالشتک و سوییچ با نظر کارشناس فنی می باشد.

 • به منظور جلوگیری از آسیب به دستگاه هایی مانند بتون کن ها لطفاً پس از اتمام ذغال دستگاه ، جهت تعویض کیت سرویس به تعمیرگاه های مجاز مراجعه نمایید.

خرید دستگاه جوش

دستگاه جوش

گروه تأسیسات: جوشکاری از مسائل مهم در صنعت ساختمان است. اهمیت این امر به سبب ساخت و سازهای مرتفع در تمام نقاط شهری و حتی روستایی در حال پیشرفت ، چندین برابر شده و شرکت‌های مختلفي در زمينه توليد و مونتاژ دستگاه‌هاي جوش فعاليت دارند. گزارش ذيل در راستاي معرفي و شناخت بازار دستگاه‌هاي جوش تهيه شده ‌است با ذكر اين نكته كه؛ مطالب عنوان‌شده صرفاً نظرات مخاطبان بوده و الزاماً ديدگاه‌ نشريه نيست.

معرفي دستگاه‌هاي جوش

عموماً سه نوع روش جوشکاری در صنعت و ساختمان ‌کاربرد دارد: *الف: روش الکترود دستی *ب: روش جوشکاری با سیم *ج: جوش زیر پودری. روش اول در تمامی مراحل ساخت‌وساز، از گودبرداری و محصور کردن زمین تا آخرین روز تحویل کاربرد دارد ولی روش دوم عموماً در کارگاه‌های تولیدات اسکلت فلزی به کار می‌رود. قبل از اینکه تفاوت دستگاه‌های جوش الکترود دستی را بدانیم باید اطلاعاتی راجع به چگونگي تولید دستگاه‌های جوش داشته باشیم. دستگاه‌های جوش الکترود چهار دسته‌بندی کلی دارند. اول: ترانس‌های قدیمی که به دلیل حجم بالا، کیفیت پایین خروجی A.C وزن سنگین و مصرف برق بسیار بالا عموماً از چرخه استفاده کنار گذاشته‌شده‌اند. دوم: دستگاه‌هايي كه در آنها از مولدهایی به نام «دینام جوشکاری» استفاده‌شده ، از کیفیت جوش بهتری برخوردار بوده و خروجی D.C داشته‌اند ولی به دلیل حجم زیاد، سنگینی و هزینه‌های بالای تعمیرات و اینکه در سال‌های اخیر هیچ‌گونه خدمات‌دهی از سوی شرکت‌های فروشنده داده نشده، به فراموشی کامل سپرده‌شده‌اند. سومين گروه رکتی‌فایر‌ها هستند كه برق ورودي شهري كه به صورتA.C است را به برق D.C تبديل كرده و قابليت جوشكاري با الكترودهاي مختلف را دارد. کیفیت بالای جوشکاری، خدمات‌ مطلوب و کار آیی این دستگاه‌ها در شرايط سخت و زماني كه دسترسی به برق شهری ميسر نيست یکی از دلایل پذیرش گسترده این دستگاه در صنعت جوشکاری می‌باشد. این دستگاه‌ها قادر به تحویل جریان با قطبیت مستقیم یا معکوس هستند. آخرين مدل دستگاه‌های جوش در رده‌بندی الکترود دستی، دستگاه‌های اینورتري هستند. این دستگاه‌ها مزایای فراوانی دارند بنابراين طي پنج سال گذشته به سرعت جایگزین تمامی دستگاه‌های جوشکاری شده‌اند. وزن بسیار کم، ابعاد کوچک، مصرف برق کم، عدم ایجاد نوسانات برق، کیفیت بالای جوشکاری، قابلیت استفاده با انواع الکترود معمولی آلیاژی، عدم چسبندگی الکترود و خروجی (D.C)، قیمت مناسب به دليل استفاده از قطعات الکتریکی به جاي مواد اولیه مانند سیم‌پیچی مسي و... باعث محبوبيت اين دستگاه‌ها شده است. كاربردها و تفاوت‌ها ركتي‌فايرها براي جوشكاري اسكلت فلزي و كارهاي سنگين‌تر كاربرد دارند و اينورترها در موارد جزئي‌تر و جوشكاري كارهاي سبك‌تر به خصوص در بخش تأسیسات مورد استفاده قرار مي‌گيرند، زيرا نيازمند دستگاهي هستيم كه به سهولت قابل‌حمل باشد و بتوان الكترودهاي سايز بالاتر را به آن متصل كرد. مهم تر از همه با برق تك فاز كار می‌کند و براي مصارف محدود و خانگي قابل استفاده است. تفاوت ديگر مربوط به وزن دستگاه است؛ يك دستگاه ۲۰۰ آمپر ركتي‌فاير حدود ۲۵ كيلو وزن دارد ولي يك دستگاه ۲۰۰ آمپر اينورتري حدود ۸ كيلو وزن دارد. از طرف ديگر، ميزان آمپراژ دريافتي دستگاه‌هاي اينورتر از شبكه در هنگام جوشكاري بين ۱۸ تا ۲۲ آمپر است اين مورد در خصوص دستگاه‌هاي ركتي‌فاير گاهي اوقات از ۲۵ آمپر هم بيشتر مي‌شود كه نوسان برق خانه و تحريك فيوز را به دنبال دارد. ابعاد و قدرت دستگاه اندازه دستگاه‌هاي جوش با افرايش آمپراژ تغيير مي‌كند. براي مثال؛ يك دستگاه ۱۶۰ آمپر ۴ كيلو، ۲۰۰ آمپر ۸ كيلو، ۲۵۰ آمپر ۱۱ كيلو و در نهايت ۵۰۰ آمپر حدود ۵۵ كيلو وزن دارد. البته دستگاه‌هاي زير ۱۰۰ آمپر هم موجود هستند كه با وزن كم كاربردهاي خاص و محدودتري دارند. بازده‌ دستگاه‌هاي جوش از ۱۶۰ آمپر به بالاست. براي كارهاي سبك و جوشكاري تأسیساتی در داخل خانه و يا نصب تابلوهاي تبليغات و... دستگاه ۱۶۰ يا ۲۰۰ آمپر مناسب است. كساني كه بخواهند كار جوشكاري را به صورت حرفه‌اي و در سطح وسيع انجام دهند مثل ساخت استراكچر فلزي، مخازن و كارهاي سنگين‌تر، از دستگاه‌هاي سه فاز و بالاي ۲۵۰ آمپر استفاده مي‌كنند. قيمت‌گذاري و خدمات بازار دستگاه‌هاي جوش گسترده و متنوع است و اكثريت شركت‌ها قطعات دستگاه‌هاي جوش را پس از واردکردن مونتاژ مي‌كنند. رضا گل‌باز، مدير داخلي شركت جوش و برش پولاد مي‌گويد: در حال حاضر برندهاي متنوعي در بازار موجود هستند كه نوع كالا و كيفيت آنها يكسان نيست. صرف‌نظر از دستگاه‌هاي ترانسفورماتوري كه تقريباً از دور خارج‌شده‌اند، رقابت اصلي بين دستگاه‌هاي ركتي‌فايري و اينورتري است با اين حال به نسبت آمپراژ دستگاه‌هاي جوش، قيمت آنها هم تغيير مي‌كند. قيمت دستگاه‌ها از حدود ۵۷۰ هزار تومان تا ۳ ميليون تومان و بسته به نوع و كيفيت دستگاه متفاوت است. ضمن اين كه اداره استاندارد تمام قطعات وارداتي دستگاه‌هاي جوش را مورد بررسي قرار داده و پس از تأیید گواهي استاندارد صادر مي‌كند. به گفته گل‌باز، دستگاه‌هاي جوش موجود در بازار توسط شركت‌هاي مونتاژ کننده گارانتي مي‌شوند كه معمولاً از شش ماه تا يك سال است. اگر دستگاه از كيفيت خوبي برخوردار باشد كمتر دچار مشكل مي‌شود مگر اينكه از ارتفاع سقوط كند، آب داخل آنها برود يا اينكه افزايش ولتاژ ورودي به بردهاي دستگاه آسيب وارد نمايد. البته دستگاه‌هاي اينورتري از سيستم حفاظت داخلي برخوردار هستند كه در صورت بروز خطر به طور خودكار قطع مي‌شوند. ملاحظات خريد با توجه به تنوع بیش از حد دستگاه‌های ركتي‌فايري و اینورتری در بازار، سردرگمی خریداران بسیار زیاد است. بنابراين رعايت برخي از ملاحظات در انتخاب درست محصول موثر خواهد بود. مديرعامل شركت دنياي جوش و برش مي‌گويد: خریداران دستگاه‌های رکتی‌فایر پس از خرابی و یا مشکلات احتمالي ایجاد شده براي دستگاه عموماً به شرکت‌های تولیدکننده و یا نمایندگان فروش این دستگاه‌ها و یا به تعمیرکاران متفرقه مراجعه مي‌كنند و از آنجا که ذاتاً این دستگاه‌ها از تکنولوژی خیلی بالایی برخوردار نیستند مشکلات آنها در تمام ایران حتی شهرستان‌های کوچک قابل رفع است. به گفته صارمي، استفاده از تکنولوژی‌های جدید و قطعات الکترونیکی مانند Mosfet و یا IGBT در این‌گونه دستگاه‌ها، خدمات و تعمیرات را بسیار تخصصی کرده است. در دستگاه‌های رکتی‌فایر عموماً از یک برد استفاده مي‌شود که در بین تمام تولیدکنندگان تقریباً مشترک بوده و به راحتي قابليت جايگزيني دارد، ولی در دستگاه‌هاي اینورتري، هر کارخانه مشخصات فنی بردهایش با دیگران فرق می‌کند و دسترسی به قطعات الکترونیکی سالم برای تعمیرات بسیار سخت است. بنابراين خریدار باید این دستگاه‌ها را از مكان‌هاي معتبر خریداری کند و مطمئن شود که شرکت عرضه‌کننده اینورتر خدمات پس از فروش مناسبی دارد. در این زمینه توجه به پلاک دستگاه که Duty cycle (چرخه زمانی استفاده) دستگاه را نشان می‌دهد كمك خوبي خواهد بود.
دستگاه فرز

دستگاه فرز CNC

دستگاه فرز چیست؟

دستگاه فرز يکي از ماشين‌هاي ابزار است و در ماشين‌کاري بکار مي‌رود.اين دستگاه ظاهري شبيه درل‌هاي ميزي دارد با اين تفاوت که داري حد اقل سه محور حرکتي ميز مي‌باشد (x y z) ، ابزار برنده اين دستگاه را تيغ فرز نامند. برخي کارهايي را که مي‌توان روي اين دستگاه انجام داد
 • صفحه تراش
 • شيار در آوردن
 • برش
 • کنار تراشي
 • چرخدنده تراشي
 • چرخ دنده مارپيچ تراشي
 • کارهاي کپيه به‌وسيله ماشين فرز کپي
 • فرم تراشي به‌وسيله تيغ فرز فرم.
ماشينهاي فرز را به طور کلي مي‌توان به دو دسته تقسِم کرد: ماشينهاي فرز عمومي ماشينهاي فرز مخصوص

انواع تيغه‌هاي فرز

ابزار برش در اين دستگاه عبارت‌اند از تيغه انگشتي، پولکي، غلتکي، مدولي، چلچله‌اي عمليات مختلفي که به وسيله تيغه‌هاي فرز انجام مي‌گيرد موجب تنوع شکل و اندازه اين ابزارها شده است. چنانچه از اين لحاظ بر تمام ابزارهاي ديگر که در ماشين سازي مورد استفاده واقع مي‌شوند رجحان دارد. با اين حال انتخاب تيغه فرز در اغلب موارد به هيچ وجه دشوار نيست زيرا شکل و اندازه سطحي که بايد فرز کاري شود و کيفيت عمل فرز کاري (زبر تراشي يا پرداختکاري) شکل و اندازه فرز را مشخص مي‌کند. شکل هندسي تيغه فرز به شکل هندسي رنده برنده است و علاوه بر لبه برنده اصلي يک يا دو لبه فرعي دارد. تيغه‌هاي فرز را مي‌توان از لحاظ زير تقسيم بندي کرد: الف) وضع دنده‌ها نسبت به محور تيغه فرز: فرزهاي غلطکي و مخروطي و زاويه‌اي و پيشاني تراشي. ب) شکل دنده‌ها: فرزهاي دنده راست و دنده مارپيچ و دنده کج. ج) ساختمان داخلي: فرزهاي يکپارچه ساده و مرکب و چندپارچه. د) طريقه بستن تيغه فرز: فرزهاي سوراخدار و انگشتي. ه) طرز انجام کار: فرزهاي غلطکي و پولکي و زاويه‌اي و پيشاني تراش و فرم تراش و دنده تراش و پيچ تراش و غيره. تيغه‌هاي فرز را بر حسب شکل و نوع کاري که انجام مي‌دهند به شرح زير تقسيم بندي مي‌کنند : ۱- فرزهاي غلطکي: فرزهاي غلطکي با دنده‌هاي راست يا مارپيچ که بر سطح جانبي استوانه‌اي قرار گرفته است براي تراشيدن سطوح همواره به کار مي‌رود. امروزه بيشتر فرزهاي غلطکي را با دنده‌هاي مارپيچ مي سازند. لبه برنده اين فرزها تدريجاً در کار فرو مي‌رود و در نتيجه تيغه فرز آرامتر کار مي‌کند و سطح تراشيده شده به وسيله آن هموارتر و صاف تر مي‌شود. بعلاوه هدايت براده در اين فرزها بهتر انجام مي‌گيرد زيرا خود دنده فرز نيز در کنار زدن براده کمک مي‌کند. چون شماره دنده‌هاي فرز مارپيچي که در ان واحد با هم کار مي‌کند زيادتر از فرزهاي دنده راست است مي‌توان از شماره دنده‌هاي آن کاست و در نتيجه دنده‌هاي آنها را درشت تر از دنده‌هاي فرز دنده راست هم قطر آنها ساخت و به اين ترتيب هم بر استحکام دنده‌هاي فرز افزود و هم فاصله بين دنده‌ها را براي هدايت براده زيادتر کرد. امروزه از فرزهاي دنده راست فقط براي تراشيدن سطوح به عرض ۳۵ ميليمتر استفاده مي‌کنند. زاويه تمايل دنده‌هاي مارپيچي را براي فرزهاي دنده ريز در حدود ۲۰ تا ۲۵ و براي فرزهاي دنده درشت در حدود ۵۰ تا ۵۵ درجه انتخاب مي‌کنند. نقص فرزهاي دنده مارپيچ اين است که هنگام فرز کاري با آنها فشار محوري ايجاد مي‌شود. مقدار اين فشار به زاويه تمايل دنده‌ها بستگي دارد. به اين دليل گاهي دو تيغه فرز دنده مارپيچ را که جهت تمايل دنده‌هاي آنها مخالف يکديگر (يکي راست و ديگري چپ است) ولي زاويه تمايل آنها مساوي است روي ماشين فرز مي‌بندند تا فشار محوري آنها روي آربور و محور ماشين خنثي شود. ۲- فرزهاي پولکي: اين فرزها را براي در آوردن شيارهاي مختلف و بريدن فلزات و کارهاي ديگر به کار مي‌برند. دنده‌هاي فرز شيارتراشي هم از جلو و هم از طرفين کار را مي تراشند يعني سطح جانبي فرز عمل اصلي فرز کاري را انجام مي‌دهد و پيشاني‌هاي آن جدار شيار را صاف و پرداخت مي نمايد. فرزهاي پولکي براي در آوردن شکافهاي باريک (شيار سرپيچها و غيره) و بريدن فلزات به کار مي‌روند و گاهي فرزهاي اره‌اي نيز ناميده مي‌شوند. به وسيله اين تيغه فرزها مي‌توان شکاف هايي به عرض ۳ تا ۴ ميليمتر در فلزات ايجاد نمود. فرزهاي غلطکي و پولکي بزرگ را اغلب دو پارچه مي سازند يعني بدنه فرز را از فولاد معمولي و تيغه‌هاي آن را از فولادهاي ابزار يا تندبر ساخته به يکديگر متصل مي‌کنند. ۳- فرزهاي انگشتي: اين فرزها داراي ساق مخروطي يا استوانه‌اي هستند که به وسيله کلاهک يا فشنگهاي مخصوص در سوراخ محور ماشين فرز محکم مي‌شوند. از اين فرزها براي تراشيدن شيارهاي باريک به اشکال مختلف استفاده مي‌شود. تيغه‌هاي فرز : اين تيغه‌ها نگاتيو دنده‌ها هستند و با براده برداري از ديسک شکل دنده را ايجاد مي‌کنند.

فروشگاه اینترنتی ابزار کار  کلیه ابزارآلات  و ابزار یراق مانند: ابزار و یراق nec , aeg ابزار و یراق ,  ابزار و یراق bosch , ابزار یراق بوش , دستگاه فرز , فرز دسته بلند  , فرز اور , فرز آهنگری , فرز سنگبری , مینی فرز , فرز انگشتی , فرز مینیاتور , فرز انگشتی بادی , فرز مینیاتوری , پولیش , کفساب , فرز نجاری , فرز سنگ بری , فرز

دستگاه تخریب

فروش کلیه ابزارآلات مانند: دستگاه تخریب , تخریب , ابزار تخریب , دریل تخریب , تخریب نیمه سنگین , دریل تخریب ۱۱ کیلیویی , , چکش تخریب , دریل بتن کن سبک ,دریل بتن کن سنگین , چکش تخریب سنگین , بتن کن , بتن کن ها , nec , aeg , bosch , بوش , دریل بتن کن , ابزار آلات تخریب , فروش دستگاه تخریب , آاگ, دستگاه های تخریب ,  چکش تخریب بادی

دستگاه جوش و برش
فروش کلیه ابزارآلات مانند: جوش و برش , دستگاه جوش و برش , دستگاه جوشکاری , جوشکاری , دستگاه جوش , اینورتر , برش پلاسما , الکترودجوشکاری , انبر جوشکاری , کابل جوشکاری , دستگاه نقطه جوش , فندک جوشکاری , دستگاه جوش کاری ,ابزار جوش و برش , nec , aeg , bosch , بوش
گارانتی
تمامی محصولات فروشگاه اینترنتی اعم از کلیه دستگاه های برقی و شارژی ، ابزار ساختمانی، ابزار دستی، ابزار بادی و.... دارای ضمانت نامه و گارانتی شرکتی میباشد.
ورزن موبایل: فعال
درخواست هایSQL :260. زمان تولید:1٫278 ثانیه. مصرف حافظه:60.48 mb